Kilka słów o Annie Kubiak i jej współpracy z Golden Line

Kilka słów o współpracy z firmą Golden Line


Anna Kubiak to zawodniczka Taijiquan (jeden ze stylów Wushu /Kung Fu) Członkini Kadry Polski Polskiego Związku Wushu oraz Warszawskiej Szkoły Wushu Sportowego, Rzeszowianka. Reprezentantka Kadry podsumowuje współpracę z Naszą firmą:


"Trwająca już kilka lat współpraca z Golden Line okazała się dla mnie przełomowa. Okazane wsparcie, umożliwiło mi naukę u najlepszych trenerów w Polsce, jak i uczestniczenie w szkoleniach oraz zawodach rangi mistrzowskiej. Mój poziom stale się podnosi, co znajduje odzwierciedlenie

w coraz wyższych miejscach na podium na zawodach międzynarodowych oraz w notach sędziowskich. Golden Line tworzą fantastyczni ludzie pełni pasji, którzy umożliwiają spełnianie marzeń innym. Jestem ogromnie wdzięczna za wzięcie mnie pod swoje skrzydła i pomoc w rozwinięciu moich własnych umiejętności w tak pięknej dyscyplinie sportowej jaką jest Wushu."Więcej o Taijiquan


To grupa stylów chińskich sztuk walki (Kungfu /Wushu) oparta na zbliżonych metodach treningowych i wywodząca się z wioski Chen Jia Gou

w chińskiej prowincji Henan. W formach Taiji występują dwa główne sposoby wykonywania technik: Chan Si Jin oraz Fa Jin. Pierwsza z nich to ruch powolny i skoncentrowany na szczegółach. Druga, to ruch szybki i gwałtowny. W zależności od stylu, większą część treningu zajmuje jedna bądź druga metoda. 


Wushu, w zależności od celu w jakim je uprawiamy, kładzie nacisk na różne aspekty szkolenia. Możemy kształtować swoje umiejętności techniczne, cechy motoryczne, cechy psychiczne, poprawiać ogólną sprawność i wydolność organizmu. Możemy kłaść nacisk na prezentowanie swoich umiejętności na zawodach - w konkurencjach Taolu lub w walce sportowej (Sanda). 


Taolu są sekwencjami ataku i obrony. Najstarsze zawierają również elementy kulturowe (ruchy imitujące zachowania mitycznych zwierząt, bohaterów, a nawet zjawisk znanych ze świata przyrody).


Podstawowe zadanie form to jednak usprawnienie ciała i wyrobienie odpowiednich nawyków ruchowych w walce wręcz oraz umiejętności posługiwania się tradycyjną bronią chińską. Najczęściej używana broń to miecz, szabla, kij i włócznia, jednak całkowita liczba broni i ich odmian to dziesiątki lub nawet setki. Halabardy, noże, cepy, łopaty - to wszystko można znaleźć w tradycyjnym Wushu.Osiągnięcia Anny Kubiak:


2019

  • złoty medal 8. Mistrzostw Świata Kung Fu
  • srebrny medal 5. Mistrzostw Europy Kung Fu


2018

  • srebrny medal turnieju głównego 3. Mistrzostw Świata Taijiquan
  • złoty medal Mistrzostw Europy Taijiquan i Neijiaquan
  • złoty medal Mistrzostw Europy Wushu


2017

  • złoty medal 4. Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego


2016

  • srebrny medal turnieju głównego 2. Mistrzostw Świata TaijiquanAnnie Kubiak życzymy dalszych sukcesów. Niech podnoszone kwalifikacje znajdą swoje odzwierciedlenie w ukochanej przez zawodniczkę dyscyplinie sportowej.